Lodowy pojedynek – Diarmuid Brannick i Zbigniew Falkowski

Posted on Posted in Blog

9 października 2014 Diarmuid Brannick i Zbigniew Falkowski podjęli próbę zmierzenia się, który z nich wytrzyma dłużej w zimnej wodzie.
Diarmuid Brannick, lat 36, jest Irlandczykiem; już od 12 lat trenuje techniki związane z wytrzymałością na zimno. W wieku 17 lat zachorował na bardzo ostre zapalenie stawów (arthritis), przez co przez 14 lat mógł chodzić jedynie o kulach. W poszukiwaniu metody na uzdrowienie (medycyna uznaje to za chorobę nieuleczalną) podróżował po całym świecie i dopiero na Syberii naprzemienne stosowanie gorącej sauny i oblewanie siebie zimną wodą na mrozie, spowodowały ustąpienie większości dolegliwości. Diarmuid wielokrotnie uczestniczył również w warsztatach Wima Hofa.
Zbigniew Falkowski, lat 47, po raz pierwszy zaczął robić doświadczenia z kąpielami w przeręblu gdy miał 10 lat. Ostatnio założył fundację Morsy bez granic, Powrót do Natury, której celem jest prowadzenie badań naukowych nad wykorzystaniem naturalnych metod uzdrawiania, nieuznawanych przez klasyczną medycynę.
Zawody zorganizowaliśmy w ośrodku turystycznym Bajdarka w Surażu. Lód potrzebny do ochłodzenia wody nieodpłatnie dostarczył producent lodu Adam Stoczko. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy medyczni z Ochotniczej Straży Pożarnej z Suraża. Chwilowo gościł u nas również Burmistrz Suraża Sławomir Halicki.
Obydwaj zawodnicy podejmowali tego typu próbę po raz pierwszy, w przyszłości zamierzają ją powtórzyć.

Źródło: Porozmawiajmy.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *