Zbigniew Falkowski pobił rekord świata

Posted on Posted in Blog

Tego dosłownie mrożącego krew w żyłach czynu dokonał Zbigniew Falkowski z Łap na Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu.

Czuję się świetnie i nie jest mi zimno – zapewniał Zbigniew Falkowski. Niestraszny mu siarczysty mróz. W środę zjawił się przed naszą redakcją w samej koszuli z krótkim rękawem i letnich butach. Bez skarpet. Wrócił właśnie z Kołobrzegu. Tam wziął udział w III Światowym Festiwalu Morsowania. I jako jedyny z tysiąca zawodników ośmielił się wejść do specjalnego akwarium z lodem. Spędził tam dokładnie 2 godziny, 2 minuty i 13 sekund. Tak pokonał Wima Hofa z Holandii, który przed rokiem był najlepszy.

Wcześniej, oczywiście dla rozgrzewki, pan Zbigniew zanurzał się w wodach Bałtyku i wygrzewał się w saunie. Przeszedł badania lekarskie.
– Miałem 34,4 stopni Celsjusza. Taka temperatura mi odpowiadała. Mój organizm był przygotowany do wyzwania – opowiada mors.

Wreszcie wszedł do plastikowego akwarium. Był wypełniony toną suchego lodu – o temperaturze minus 5 st. Celsjusza.
– Owszem, było bardzo ciężko. Zwłaszcza na początku miałem dwa poważne kryzysy. Byłem wychłodzony. Dodatkowo wiał silny wiatr, a chwilami padał deszcz. Co jeszcze bardziej potęgowało uczucie zimna – przyznaje Falkowski.

Na szczęście koledzy nakryli zbiornik plandeką, żeby panu Zbigniewowi nie przeszkadzała zła pogoda. Ruszając się próbował się rozgrzewać. Nie było to wcale takie łatwe, bo akwarium było ciasne.
– Na szczęście, w drugiej godzinie temperatura ciała przestała spadać i czułem się coraz lepiej – dodaje łapianin.

Potem Icerold, jak ochrzcili pana Zbigniewa kibice, ogrzewał się w bani z gorącą wodą. A wieczorem bawił się na balu morsów.

W lodowatej wodzie kąpie się od dziecka. Swoją pasją chce zarażać innych. Dlatego założył fundację „Morsy bez granic, powrót do natury”.
W Puszczy Białowieskiej planuje stworzyć centrum naturo i mrozolecznictwa.

Źródło: Poranny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *