Zaślubin-owe morsowanie 8 lutego w Pucku. Zbigniew Falkowski oraz Nordowe Morsy

Posted on Posted in Blog

Zaślubinowe morsowanie w niedzielę 8 lutego w Pucku w niezwykłym towarzystwie i z niecodzienną oprawą. Do Pucka przyjedzie Zbigniew Falkowski, rekordzista świata, który w tonei lodu przesiedział ponad 2 godziny. W Zatoce Puckiej spędzi 30 min, by pomóc pogorzelcom.

Zaślubinowe morsowanie w Pucku to kolejne duże przedsięwzięcie miłośników lodowatych kąpieli z powiatu puckiego. W styczniu morsy pluskały się w Bałtyku, teraz wykapią się w Zatoce Puckiej. Początek spotkania o godz. 9.30.

Nasze morsy w ten sposób wpisują się w 95. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem, które odbyły się właśnie w Pucku. Na miejsce spotkania wyznaczono plażę przy Harcerskim Ośrodku Morskim (przy porcie rybackim), a do grupy dołączyć może każdy chętny.

Po wspólnej kąpieli na wszystkich czekać będzie gorąca grochówka i pyszny bigos.

Ale zaślubinowe morsowanie będzie miało nie tylko wymiar historyczny, ale również charytatywny, bo w Pucku pojawi się Zbigniew Falkowski. To mors z Łap (Podlasie), Icelord – jak ochrzcili go fani. I nie bez powodu.

Mieszkaniec Podlasia w styczniu 2015 pobił w Kołobrzegu rekord Holendra Wima Hofa i spędził 2 godziny, 2 minuty i 13 sekund w pojemniku wypełnionym toną lodu.

Podczas zaślubinowego morsowania w Pucku Zbigniew Falkowski rekordu bić nie będzie, bo cel jego wizyty ma charytatywne podłoże. Łapianin spędzi w Zatoce Puckiej sporo czasu… – Wejdę do morza i przesiedzę 30 minut zbierając w ten sposób pieniądze na konto Fundacji Morsy bez granic, Powrót do Natury – wyjaśnia Zbigniew Falkowski. – Jadę swoim poczciwym Polonezem oklejonym nalepkami loga Fundacji.

Źródło: Puck Nasze Miasto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *